Article archive

30/05/2012 18:34

Reali ta shesë Kakan dhe Diarran

Real Madridi është duke u përgatitur të humbë një shumë të madhe të parave duke shitur Kaka dhe Lassana Diarra. ABC shkruan se Reali ia ka ofruar dy mesfushorët klubit të pasur francez PSG për një shumë prej 30 milionë eurosh, që është gati 60 milionë euro më pak se që ka investuar në...
30/05/2012 18:32

Ozil krenar me titullin

Mesfushori i Real Madridit, Mesut Ozil, ka pranuar se ai është kënaqur shumë më triumfin në La Liga, pasi kështu e kanë bërë Barcelonën të jetë prapa tyre dhe të vihet në ndjekje të Los Blancos pas dominimit trevjeçar. “Çelësi i suksesit këtë sezon ishte qëndrueshmëria. Përndryshe, ne nuk do...
29/05/2012 19:09

Flamini do të vazhdojë në San Siro

Mathieu Flamini është pranë vazhdimit të kontratës me Milanin – njofton La Gazzetta dello Sport. Kontrata aktuale e francezit skadon këtë verë, ndërsa është pritur që ai të largohet nga San Siro. Mirëpo, mediat raportojnë se mesfushori është i gatshëm që të heqë dorë nga paga e tij aktuale...
25/05/2012 12:17

Xherdan Shaqniri Përshëndetet Në Mënyrë Përfekte me Baselin !

    Xherdan Shaqiri ka luajtur ndeshjen e fundit me skuadren zvicërane Basel, para se ti bashkohet gjigandit bavarez Bayern Munchen. Basel e ka nderuar Shaqirin me 1 lamtumirë madhështore, ndërsa edhe Xherdani i ka falënderuar ata, madje duke shënuar 1 gol në ndeshjen e fundit të...
25/05/2012 12:00

Milito: Dua Forlan të qëndrojë te Interi

Diego Milito shpreson që partneri i tij i sulmit, Diego Forlan, të mos largohet nga Interi këtë verë pas vetëm një sezoni të kaluar në Giuseppe Meazza. “Nuk e di nëse ai do të qëndrojë, por shpresoj ai të mos largohet nga klubi pasi është një kampion i vërtetë”. “Ka qenë një sezon i pafat...
25/05/2012 11:48

Heynckes: Nuk largohem

Trajneri i Bayernit të Munichut, Jupp Heynckes, ka këmbëngulur se ai nuk do të largohet nga klubi gjatë verës, përkundër dështimit për ta fituar Ligën e Kampionëve në finalen e Munichut. Mediat gjermane kishin bërë të ditur se Heynckes po përgatit valixhet, por ai e ka hedhur poshtë këtë...
25/05/2012 11:45

Thiago kërkon suksese me Barcën

Talenti i ri i Barcelonës, Thiago Alcantara, mezi pret finalen e Copa del Rey ndaj Athletic Bilbaos dhe është i përkushtuar që të dalë si fitues i finales. “Ne kemi treguar se jemi ekip fitues dhe se gjithmonë jemi konkurrues në ditë të mëdha. Ne do të luajmë lojën më të mirë dhe do të...
25/05/2012 11:44

Muniain: Barca do ta kërkojë topin

Talenti i ri i Athletic Bilbaos, Iker Muniain, ka shumë besim para duelit final të Kupës së Spanjës ndaj Barcelonës, që zhvillohet të premtën mbrëma. “Ne jemi rikuperuar nga goditja e pësuar në dështimin në finalen e Europa League. Zgjidhja e vetme është që të marrim topin prej tyre dhe t’i...
24/05/2012 17:28

Cruyff: Guardiola humbi përkrahjen e bordit

Legjenda e Barcelonës, Johan Cruyff, ka pohuar se ish-trajneri Blaugran, Pep Guardiola, e kishte humbur përkrahjen e hierarkisë së klubit, kur Sandro Rosell u bë president i klubit. “Guardiola pothuajse merrte vendime të përkryera, por ai kishte gjithmonë përkrahjen e qarqeve të larta të...
24/05/2012 17:22

Edhe Arsenali pas Hazardit

Arsenali është duke bërë përpjekje për ta transferuar yllin e Lille, Eden Hazard, para syve të dy gjigantëve të Manchesterit, Cityt dhe United. Hazard së fundi ka konfirmuar se ai do të luajë në Ligën Premier dhe se me gjasë qyteti i tij i ardhshëm do të jetë Manchesteri, edhe pse është...

Search site