Hamsik qëndron te Napoli

22/05/2012 10:08

Marek Hamsik, Foto: Getty Images

Marek Hamsik nuk planifikon të largohet nga Napoli, sepse beson që skuadra e tij do të garojë për titull në sezonin e ardhshëm – ka thënë agjenti i sllovakut, Juraj Venglos.

Milani është nga klubet që po kërkon shërbimet e Hamsik në dy vitet e fundit, mirëpo presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, e ka bindur lojtarin të qëndrojë pasi ka premtuar forcimin e skuadrës.

“Marek e do Napolin dhe ai mund të bëhet një simbol i ekipit, të cilit i ka shërbyer për shumë vite”.

“De Laurentiis dëshiron të sigurohet se klubi po vazhdon të piqet dhe në sezonin e ardhshëm do të luftojë për Scudetto. Marek e beson këtë dhe ai përfundimisht do të qëndrojë te Napoli”, ka thënë agjenti për Radio Crc./sportisot1/

Search site