Higuain drejt Juventusit !

18/05/2012 12:28

Juventusi raportohet se është takuar me familjen e Gonzalo Higuain, derisa Bianconerët janë në rrugë për të nënshkruar me sulmuesin e Real Madridit.

 

Sky Sport Italia shkruan se drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka fluturuar në Madrid të mërkurën për të diskutuar mundësinë e nënshkrimit me Higuain, i cili besohet se nuk është i kënaqur në Santiago Bernabeu.

E ardhmja e argjentinasit me kampionët e La Ligës ka qenë cak i spekulimeve së fundi, dhe klubi nga Torino është përmendur si një prej destinacioneve të mundshme të tij.

Paratici besohet se ka folur me agjentin e Higuain, ndërsa është takuar edhe me babanë dhe vëllain e lojtarit.

Paris Saint-Germain mësohet se po ashtu është në kërkim të lojtarit, i cili ka një klauzolë blerëse në vlerën e 150 milionë eurove në kontratën e tij.

Search site