Seedorf drejt Kinës?

23/05/2012 12:52

Clarence Seedorf (Foto: Getty Images)

Mesfushori në largim i Milanit, Clarence Seedorf, ka fluturuar drejt Kinës këtë javë për të diskutuar të ardhmen e tij.

Seedorf, i cili mbetet pa kontratë muajin e ardhshëm, do të zhvillojë negociata me klubin Guangzhou Evergrande, që drejtohet nga Marcello Lippi.

Holandezi 36-vjeçar, ka marrë ofertë edhe nga klubi brazilian Botafogo si dhe nga skuadra të kampionatit amerikan.

Megjithatë, Guangzhou Evergrande shpreson ta bindë atë të vazhdojë karrierën në Kinë duke i ofruar kontratë dyvjeçare të vlefshme 7 milionë euro në sezon./sportisot1/

Search site